Vuukide renoveerimine ja hermetiseerimine

Enne kui hermetiseerid!

Vaata üle vuukide laiused. Kui need on laiemad kui 5 mm, tasub kaaluda tihendi paigaldamist vuuki, enne hermetiseerimistöid. Vuukides laiusega 10 mm ja rohkem on tihendi paigaldamine ilmselt möödapääsmatu.

ÕIGESTI PAIGALDATUD TIHEND
annab kokkuhoidu kasutatava hermeetiku arvelt, vähendades selle kulu 2 kuni 5 korda. Standardiseeritud lahenduste korral tuleb alati kasutada vuugitihendit.

Vuuk enne hermetiseerimist
Tihenda korrektselt!

Paigalda vuuki tihend , mis on 15 - 25% laiem kui vuuk. Tihendi paigaldamisel soovitame kasutada näiteks puust spaatlit või pahtlilabidat. Soovitav on paigaldada tihend vuuki nii, et ei rikutaks tihendi vahatöötlusega pealispinda. Tihend tuleb paigaldada õigele sügavusele, mis tagab selle, et hilisem hermeetikukiht saaks tootja poolt soovitatud paksuse.

Korrektselt paigaldatud tihend
Vuukide remont.

Väga levinud on vanade betoonmajavuukide renoveerimistööd. Sellest tulenevalt palume antud tööde teostajatel pidada silmas meie linnaosade puhtust.
 
KÕIK VANAD JA KASUTUD vuugitihendid tuleb utiliseerida jäätmepunktides või prügimäel.

NB! Majanda ökonoomselt, vuugitihend on 50-80% ulatuses taaskasutatav ümbertöötluses!

Vuukide remont
Vuugitihend betoonfassaadile ja klaasfassaadile!

Eestis eelkõige viimasel 20-l aastal levinud ehitustehnoloogiatest tulenevalt leiab vuugitihend enim kasutust betoonist elementide vuukide ja liidete tihendamisel. Viimase 20-ne aasta jooksul on ainuüksi Dakt Oü poolt paigaldatud üle 9000 km vuugitihendit!

Tuleks tähelepanu pöörata erinevate konstruktsioonide korral kasutatavate tihendite erinevustele.

Betoonfassaadid ja kaasfassaadid
Tihendite profiil!

Tänapäeval ehitusmaterjalitootjate poolt pakutavate polüetüleentihendite kasutusvaldkond on väga lai. Sellest tulenevalt kasutatakse igas konstruktsioonis just seal sobivat tihendit. Polüetüleentihendite peamine erinevus seisneb nende kujus (profiil) ja struktuuris (tihedus ja poorsus).

ENNE TIHENDI OSTMIST VEENDU, et antud toode on mõeldud kasutamiseks antud sõlmes.

Tihendatud vuuk
 

Küsimused: tel 50 86 850 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.